Технологија Автомобилизам ГЕВГЕЛИЧАНИ СО ЕДНО ПРВО И ДВЕ ВТОРИ МЕСТА ВО ПРВАТА МОТО-КРОС ТРКА...

ГЕВГЕЛИЧАНИ СО ЕДНО ПРВО И ДВЕ ВТОРИ МЕСТА ВО ПРВАТА МОТО-КРОС ТРКА ЗА ОВАА СЕЗОНА

5071
0

Викендов се оддржа првата мото-крос трка за шампионатот на Македонија на патеката „Орман“ во Скопје Се одржаа неколку трки во повеќе класи мх, мх1, мх2, мх85.

Гевгелиските натпреварувачи се вратија дома со медали во класата МХ2 I место за Димитар Маџунков (ктм) и II место за Марио Поп Тошев (јамаха).

Во класата МХ за II место се избори Блашко Дебников (ктм).

Честитки за за нашите сограѓани, се надеваме дека ќе продолжат по патот на најпознатиот гевгелиски мото-крос возач и легенда на македонскиот мото-крос – Мирче Корнаков.

Гевгелија е град кој кој има доста таленти во овој спорт, ја чекаме титулата повторно во нашиот град!

Фото галерија:

Спонзорирано:
loading...

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде