Локално Вести КК БЛОКОТЕХНА „НЕМА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ДА БРКАМЕ ВЛЕЗ ВО ЕЛИТНОТО ДРУШТВО“

КК БЛОКОТЕХНА „НЕМА ПО СЕКОЈА ЦЕНА ДА БРКАМЕ ВЛЕЗ ВО ЕЛИТНОТО ДРУШТВО“

1752
0

„Веднаш штом го инициравме враќањето на кошаркарската сцена добивме покана од БИБЛ, но нашата визија за клубот овојпат е сосема поинаква од она што беше до пред две години. Целта ни е да развиваме клуб со кошаркари од Гевгелија и од регионот, да им овозможиме беспрекорни услови за работа и постепено да се развиваме. Нема по секоја цена да бркаме влез во елитното друштво, сакаме клубот да се развива постепено и да се базира на играчи од Гевгелија“ – facebook статус на Драган Ристов.

Спонзорирано:
loading...

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде