Технологија Автомобилизам ОД ВЕЧЕРВА НА ПОЛНОЌ, НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

ОД ВЕЧЕРВА НА ПОЛНОЌ, НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

2278
0
горива

Регулаторната комисија за енергетика во Макеодонија ги одреди цените на нафтените деривати за следната недела.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се
зголемуваат за 1,00 денар/литар и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 58,00 ден/лит.

Малопродажните цени на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 50,00 ден/лит.
Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за
домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,50 денар/литар, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 60,50 ден/лит.

Спонзорирано:
loading...

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде