ОДМОРЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ДЕЦА ОД ОБЕМНИОТ УЧИЛИШЕН МАТЕРИЈАЛ СО ДВОЧАСОВНА КРЕАТИВНА РАБОТИЛНИЦА
Креативните работилници кои ги организира Алт Скул секоја сабота се можност за Вашето дете низ игра и забава, во пријатен амбиент и комплетно опремен
ВНИМАНИЕ, ОПШТИНАТА ЌЕ ГИ САНКЦИОНИРА НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИТЕ ВОЗИЛА
Општинските инспекциски служби поведоа акција за отстранување на сите непрописно паркирани возила на тротоари и јавни површини, како и оставени хаварисани возила.

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Денешната победа на Ф.К. „Кожуф“ против Ф.К. „Саса“ добива уште поголема тежина бидејки Кожуф играше цели 50 минути со играч помалку. Да почнеме од почеток.

Кожуф одлично влезе во натпреварот и постојано го контролираше истиот. Во 20та минута Тешевски го прави својот прв фаул и судијата Митревски без потребно му покажува жолт картон. Кожуф продолжува со добрата игра која резултира во 36та минута со откривање на резултатот преку Раде Ристенски. во 41ва минута пред гостинскиот шеснаесетник, Тошевски ја исфрла топката во корнер, а главниот судија на изненадување на сите покажува на 11 метри за домашните, а на Тошевски му вади втор жолт картон и автоматски црвен. Златковски ладнокрвно изедначува на 1:1. Со овој резултат двете екипи заминаа на одмор во соблекувалните.

Во вториот дел кога сите на стадионот очекуваа Саса да ги нападне трите бода, четата на Васе Беќаров покажа зошто важи за една од најдобро физички подготвените во лигата. Кожуф не се повлече ни педа и преку Раде Ристенски во 64та минута повторно доаѓа во водство 1:2. Во 77ма минута Марјан Ристовски прави мало ремек дело проаѓајки двајца домашни играчи, додава до Зумровски кој несебично го пронаоѓа Лазаровски, а последниот во манир на расен стрелец од прва погодува под пречката за конечни 1:3 за нашиот клуб. На крај 300тната објективна публика со аплауз ги награди нашите момци.

./ T.A.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Трката за мир, глобална штафетна трка во која се вклучени маратонци-волонтери од целиот свет, на 7 март, во среда, пристигнува...
Стартот на пролетниот дел од првенството во втората македонска лига Исток, натпреварувачката комисија при ФФМ поради временските прилики наместо во...
Советот на општина Гевгелија на вчерашната седница донесе одлука за надоместок на трошоците на организаторите на изборната кампања за локалните...
Во сабота со почеток во 17:00 часот, кошаркарите на К.К. „Кожув“ од Гевгелија се домакини на натпреварот со К.К. „Струмица“...
На меѓународниот фестивал на изворен фолклор "ТОДОРИЦА 2018" кој се оддржа во Свети Николе, ансамблот „Бојмија“ од Гевгелија ја освои...

АНКЕТА

Дали сте задоволни од културно-уметничката понуда во Општина Гевгелија?
loading...

НАЈАВА

Овозможено од