Локално Спорт и рекреација НАРЕДНОТО КОЛО ФУДБАЛСКИТЕ НАТПРЕВАРИ ЌЕ СЕ ОДИГРААТ БЕЗ ПУБЛИКА

НАРЕДНОТО КОЛО ФУДБАЛСКИТЕ НАТПРЕВАРИ ЌЕ СЕ ОДИГРААТ БЕЗ ПУБЛИКА

1681
0
ФК Кожуф

Почитувани, Поради препораката на Владата до сите организатори на спортски настани, натпреварите во периодот од 13ти Март 2020 година да се играат без публика, Ве информираме дека Фудбалската Федерација на Македонија донесе одлука сите натпревари од 22 коло на Прва МФЛ и 16 Коло на Втора МФЛ Исток и Запад да се играат без присутво на публика.

Спонзорирано:
loading...

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде