Локално Култура и уметност БИЛЕТИТЕ ЗА КОМЕДИЈАТА „ЧЕКАЈКИ ГО МИНИСТЕРОТ“ ПУШТЕНИ ВО ПРОДАЖБА

БИЛЕТИТЕ ЗА КОМЕДИЈАТА „ЧЕКАЈКИ ГО МИНИСТЕРОТ“ ПУШТЕНИ ВО ПРОДАЖБА

1662
0
Чекајки го министерот

Почитувани, Дом на култура МАКЕДОНИЈА продолжува со активностите од областа на театарот. Следува комедијата ЧЕКАЈЌИ ГО МИНИСТЕРОТ, на 13.03.2020 петок, со почеток од 19:00 часот во народниот театар. Во преставата учествува и познатата актерка Лидија Вукичевиќ, позната по многуте култни филмови и серии. Билетите ќе бидат пуштени во продажба од 09.03.2020 понеделник, а истите може да ги подигнете од народниот театар по цена од 150 денари.

Спонзорирано:
loading...

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде